„ W bajkowym świecie”

Administrator

W obecnym roku szkolnym 2017/2018  w klasie I B podczas dodatkowej godziny lekcyjnej  realizowana jest innowacja pedagogiczna „ W bajkowym świecie”.

Autorem i realizatorem innowacji jest Izabela Zaborowska. Założeniem innowacji jest wzbogacenie programu nauczania o nowe treści i umiejętności związane z rozbudzeniem zainteresowań uczniów związanych z teatrem, czytelnictwem, pracą strażaka, policjanta, leśnika, ratownika medycznego, księdza. Uczniowie wysłuchają bajek czytanych przez panią dyrektor, strażaka, leśnika itd. Wezmą udział w przedstawieniach teatralnych. Obejrzą teatr od kulis, poznają budowę sceny, charakter pracy obsługi technicznej, odwiedzą garderobę, poznają całą złożoność instytucji jaką stanowi teatr. Zajmą  się reklamą i promocją przygotowanej przez siebie bajki. Edukacja teatralna pozwoli włączyć w aktywność dzieci akcenty matematyki, plastyki, muzyki, tańca przez co stanie się miejscem interpretacji różnych dziedzin sztuki.