Szlachetna Paczka w naszej szkole

Boże Narodzenie to czas rodzinnego ciepła i poczucia bezpieczeństwa. Nie każda jednak rodzina, spędza tak ważny okres w roku w spokoju, bez myślenia o problemach finansowych, dlatego też społeczność naszej szkoły postanowiła przyłączyć się do akcji „ Szlachetna Paczka” i to już po raz czwarty. Postanowiliśmy pomóc pani Klarze z Osiecznej.

Pani  Klara jest osobą starszą, która boryka się z problemami zdrowotnymi (jest po wylewie oraz choruje na cukrzycę) i finansowymi.

Uczniowie w tydzień czasu zebrali duże ilości żywności trwałej oraz środków czystości. Grono Pedagogiczne zebrało pieniądze, za które został zakupiony czajnik elektryczny oraz odkurzacz.

Wszystkie produkty, rzeczy i prezenty zostały zapakowane i w sobotę ( 09.12) zawiezione do Osiecznej. Wolontariusze, którzy nadzorowali akcję przyjęli nas bardzo ciepło – swojskim żurkiem i pysznym ciastem. Następnie paczki zostały dostarczone przez p. Patrycję Labudę (opiekunkę rodziny) do pani Klary, która nie dowierzała, że jednak ktoś się znalazł, ktoś kto chce jej pomóc. Była bardzo wzruszona, przy otwieraniu paczek łzy same leciały jej z oczu. Cieszyła się dosłownie z każdej rzeczy w tej paczce: artykułów żywnościowych,środków czystości, odkurzacza, czajnika bezprzewodowego, ale chyba najbardziej z przepięknych ciepłych kapci i skarpet.

Koordynatorki akcji serdecznie dziękują uczniom, Gronu Pedagogicznemu oraz pracownikom szkoły za tak duże zaangażowanie w „ Szlachetną Paczkę”.

Podziękowania należą się także wszystkim wolontariuszom i liderowi akcji p. M. Apostołowicz, bo bez nich „ Szlachetna Paczka” nie doszłaby do tak szczęśliwego finału!