Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

Pod koniec ubiegłego roku zorganizowano w naszej szkole konkurs dotyczący zdrowego stylu życia. W wyniku eliminacji zwyciężyła Wiktoria Światowa.

Organizatorem tej olimpiady jest Polski Czerwony Krzyż. Konkurs odbywał się po raz XXVI. Nasza uczennica reprezentowała szkołę w rejonie zdobywając III miejsce. Od zwycięzców dzielił ją jedynie jeden punkt.  Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu!
Celem olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do ochrony i doskonalenia zdrowia poprzez:

1. rozbudzanie zainteresowania własnym zdrowiem i problematyką prozdrowotną;
  2. prowadzenie edukacji dot. czynników zagrażających zdrowiu oraz sposobów ochrony zdrowia;
  3. inspirowanie młodzieży do podejmowania na terenie szkoły lub poza nią różnych działań promujących zdrowy styl życia.