Uczeń SP nr2 im. Jana Pawła II w Czersku-Kamil Gołuński- podwójnym finalistą Etapu Wojewódzkiego Pomorskiej Ligi Zadaniowej z matematyki oraz z kompetencji społecznych.

Pomorska Liga Zadaniowa to konkurs , w którym mogą brać udział osoby z woj. pomorskiego. Jest on organizowany w ramach projektu "Zdolni z Pomorza", który ma na celu wybranie najzdolniejszych uczniów z tego województwa i wspieranie ich w jak najlepszy sposób. Sam konkurs ma 3 etapy: szkolny, powiatowy i wojewódzki.

Liga ta obejmuje takie przedmioty jak: matematyka, fizyka, biologia, chemia, informatyka, kompetencje społeczne. Konkurs jest sponsorowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Unię Europejską i Fundusz Europejski z programu regionalnego. Projekt realizowany jest od 2010 roku i co roku nasi uczniowie odnoszą w nim sukcesy.

Pomorska Liga Zadaniowa „Zdolni z Pomorza” znalazła się w opublikowanym przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku wykazie zawodów wiedzy organizowanych przez kuratora oświaty, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej oraz uwzględniane w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2020/2021.

Gratulujemy Kamilowi i życzymy mu dalszych sukcesów

Odsłony: 1922