7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia!

Głównym założeniem tego dnia jest skupienie uwagi na konieczności zapewnienia wszystkim ludziom dostępu do powszechnej opieki zdrowotnej na odpowiednim poziomie, która obejmuje pełne spektrum usług potrzebnych ludziom przez całe życie – od promocji zdrowia po profilaktykę, leczenie, rehabilitację i opiekę paliatywną.

Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie.Ten dzień ma zachęcić specjalistów do komunikowania się w zakresie zapewnienia równości w dostępie do usług opieki zdrowotnej.

Hasłem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia 2020 roku jest: wsparcie pielęgniarek i położnych.

Jest grupa ludzi, która codziennie odgrywa kluczową rolę podczas epidemii, COVID-19 –bez nich nie mielibyśmy szans na leczenie, troszczą się przede wszystkim o nasze życie. To pracownicy służby zdrowia – lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, laboranci, kierowcy karetek i cały personel medyczny. W tym szczególnym czasie, służby medyczne nie pozostają w domach, codziennie ryzykują życie swoje i swoich bliskich walcząc o nasze zdrowie.

Życzymy służbom medycznym przede wszystkim zdrowia.

Korzystając z okazji życzymy również rodzicom, uczniom oraz wszystkim pracownikom naszej szkoły zdrowia oraz dziękujemy naszej pielęgniarce szkolnej za codzienną opiekę nad nami 😊