Święty Mikołaj czeka na nasze listy

W piątek, 8 grudnia gościł w naszej szkole pan Robert Dominiak – pilot i koordynator wyjazdów do Skandynawii i wielki miłośnik krajów Skandynawskich. Najmłodsi uczniowie wzięli udział w ciekawej prelekcji przygotowanej przez naszego gościa.

Dzięki Panu Robertowi pierwszoklasiści „przenieśli się” do magicznej Laponii - do wioski Świętego Mikołaja. Opowiadania, zdjęcia i filmy przybliżyły im klimat i niezwykłą atmosferę tego miejsca. Uczniowie poznali pałac – główną siedzibę Świętego Mikołaja, jego biuro oraz pocztę. Były też renifery i psy Husky - wszystko oczywiście w pięknej, zimowej scenerii.

Święty Mikołaj otrzymuje około 600 tysięcy listów rocznie, co czyni go rekordzistą w liczbie otrzymywanej korespondencji. Przychodzą one z całego świata i są sortowane przez elfy. Listy z Polski są na drugim miejscu co do ilości!!! Oczywiście każdy z listów jest przez Mikołaja przeczytany osobiście – również i nasze.

W tygodniu poprzedzającym wizytę pana Roberta, w ramach lekcji języka angielskiego, pierwszoklasiści przygotowali listy do Świętego Mikołaja, które zostaną dostarczone osobiście przez naszego gościa podczas kolejnej zimowej wyprawy.