Spotkanie z policjantami w klasie IIb.

17.02. policjanci z Komisariatu Policji w Czersku st. asp. Marek Jasnoch oraz  asp. Michał Kloskowski spotkali się z uczniami klasy II b  Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku, aby rozmawiać z nimi przede wszystkim o zasadach bezpieczeństwa w szkole i poza nią, zagrożeniach wynikających z korzystania z telefonów komórkowych oraz przemocy rówieśniczej.

Funkcjonariusze przedstawiali uczniom zasady bezpiecznego zachowania się w szkole, a także poza nią,  wskazując na niebezpieczeństwa wynikające z nieodpowiedzialnej zabawy . Mundurowi , szczególną uwagę poświęcili agresji fizycznej oraz słownej skierowanej zarówno pod adresem innych uczniów, jak i nauczycieli. Dzieci zapoznały się z konsekwencjami jakie grożą za nieprzestrzeganie prawa i przejawy demoralizacji .

Drugoklasiści byli bardzo  aktywni i zadawali wiele pytań, związanych nie tylko z tematem spotkania, ale dotyczących także codziennej pracy policjantów.

Policjanci z doświadczenia wiedzą, że w szkole dzieciom często przychodzą do głowy różne pomysły, często są one ryzykowne i niebezpieczne. Dlatego też niezwykle ważne jest, by przypominać najmłodszym jak zachowywać się podczas zabawy na korytarzu szkolnym, na sali gimnastycznej czy boisku.  Policjanci podczas rozmowy  z uczniami przypominali również m.in. o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu.

Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszych  Gości podstawowych akcesoriów Policjanta. Uczniowie mogli dokładnie obejrzeć kajdanki.

Myślę, że dzięki takiemu spotkaniu,  Policjant będzie kojarzył się uczniom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Spotkanie bardzo podobało się uczniom. Dziękujemy!

K.K