Pasowanie na czytelników.

Dnia 20 lutego 2020 r.  odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas I.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczennice klasy VIb. Młodsi uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki oraz czego nie wolno robić czytając książkę.

Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej dzieci otrzymały książeczki z bajkami, a pamiątkowy dyplom będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu.

Wreszcie przyszedł czas, aby pełnoprawni czytelnicy zawitali w gościnne progi biblioteki i wypożyczyli sobie książki! Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników będzie największa.

Składamy serdeczne podziękowania Karolinie, Anastazji, Weronice oraz Oliwii z klasy VIb za pomoc w przygotowaniu pasowania :)