Aktywne przerwy

Administrator

Szkoła to nie tylko nauka, ale i zabawa - wiedzą o tym dobrze uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Czersku.

Aktywne przerwy to super pomysł na spożytkowanie uczniowskiej energii, rozwijanie umiejętności społecznych, rozładowanie negatywnych emocji oraz integrację uczniów z różnych klas.

W listopadowe czwartki na szkolnych holach chętni uczniowie mogli m.in. grać w gry planszowe, układać mozaiki z klocków, rozwiązywać sudoku, układać wieżę z klocków jengi, sprawdzić, kto najdłużej utrzyma równowagę na kolorowej macie gry Twister. Na boisku szkolnym pan Dawid Haftka uczył poprawnego wykonywania ćwiczeń śródlekcyjnych i wyjaśniał, jak mogą one wpłynąć na procesy myślowe i rozluźnienie mięśni. Był też taniec. Pani Katarzyna Thiede ćwiczyła z uczniami układ taneczny a uczennice z klasy VII zachęcały wszystkich do nauki zumby.

Ciekawe formy zabawy wyzwoliły w uczniach pozytywne emocje, pozwoliły na pozbycie się stresu, kompleksów i nabycie pewności siebie. Uczniowie nie korzystali z telefonów komórkowych, tylko wspólnie z innymi aktywnie i razem spędzili czas przerwy lekcyjnej.