Bal karnawałowy klas 1-3

Marta K.

7 lutego uczniowie klas 1-3 wzięli udział w balu karnawałowym, który miał miejsce w gościnnych progach czerskiego Domu Kultury.
Ze względu na dużą ilość uczestników zabawa odbywała się w dwóch turach - od godziny 8.00 bawili się uczniowie klas pierwszych oraz II b i II c, a od 10.30 trzecioklasiści i klasa II a.
Podczas balu dzieci tańczyły w rytm różnorodnej muzyki oraz brały udział w zabawach i konkursach. Wszyscy mieli kolorowe, piękne przebrania - były więc księżniczki, wróżki, różne zwierzęta, rycerze, piraci, superbohaterowie, diabełki, postacie z bajek, sportowcy, Indianie i przedstawiciele różnych zawodów.
W prowadzeniu balu pomogły uczennice klasy VII a, za co należą się im serdeczne podziękowania.

Zabawa była bardzo udana, z przyjemność powtórzymy to wydarzenie za rok!

Z Nowym Rokiem szedł karnawał,

przebieraniem się zabawiał.

W instrumenty ubrał drzewa,

wiatr w gałęziach pieśni śpiewał.

Przebrał dzieci, spójrzcie sami,

są Indianie z piratami

i serpentyn widać zwoje,

są krasnale, są kowboje.

Jest biedronka z muchomorkiem,

przyszli także Bolek z Lolkiem,

sznur korali ma Cyganka,

w stroju z frędzli jest Indianka.

I balony lecą w górę,

ktoś czerwony ma kapturek,