Sto lat wolnego Czerska!

29 stycznia 2020 roku nasze miasto obchodziło wielkie święto.

W tym dniu czerszczanie godnie uczcili swoją miejscowość.

Młodzież wszystkich szkół i dzieci z przedszkoli, a także mieszkańcy ustawili biało – czerwony szpaler wzdłuż ulicy Dworcowej. W ten sposób powitali dostojnego gościa  - generała Hallera oraz włodarzy miasta. Barwny orszak uświetniony przez osoby przebrane w stroje z lat dwudziestych przeszedł na plac przy ulicy Hallera. Tam Burmistrz Czerska Przemysław Biesek – Talewski (w tym dniu Wójt Czerska) przekazał Generałowi symboliczny klucz do miasta. Następnym punktem uroczystości były występy młodzieży licealnej i chóru Lutnia. Bardzo zziębnięci uczniowie naszej szkoły z przyjemnością raczyli się wojskową grochówką. Po tym ciepłym akcencie kończącym obchody setnej rocznicy powrotu Czerska do Macierzy, dzieci pod opieką nauczycieli wrócili do szkół.

Wspomnienie tego dnia pozostanie z nami na długo…