Nadszedł czas podsumowania pierwszego półrocza naszej współpracy ze szkołami partnerskimi w ramach programu eTwinning. Przypomnijmy, przystąpiliśmy do dwóch projektów. Pierwszy z nich to „European Penpals” (współpraca ze szkołami z Grecji i Hiszpanii), kolejny  - „Cultural exchanges using English language” to współpraca ze szkołą z Francji.

Wymieniliśmy się podstawowymi informacjami ze wszystkimi uczestnikami projektów. Za pośrednictwem tradycyjnej poczty wysłaliśmy swoje listy i otrzymaliśmy odpowiedzi z Grecji i Hiszpanii. Wiemy także jak wyglądają nasi rówieśnicy – a wszystko dzięki załączonym do listów zdjęciom. W ramach dodatkowych zajęć z języka angielskiego, uczniowie kl. V b nagrali również krótkie powitanie w języku angielskim – było przy tym wiele emocji!!!

Francja przedstawiła nam informacje na swój temat w nieco inny sposób – były opisy, zagadki, zdjęcia i prezentacje – dziękujemy!

Pracujemy dalej…. W dalszej część projektu liczymy na wymianę kolejnych interesujących elementów kultury ze wszystkimi partnerskimi szkołami. Zamierzamy poznać szkoły naszych europejskich kolegów i ich otoczenie.