Zbiórka darów dla schroniska

Marta K.

W minionym tygodniu naszą placówkę odwiedziła pani Kasia Konefał-Wesołowska, która od lat organizuje zbiórki darów dla Schroniska „Przytulisko” mieszczącego się w Chojnicach. Pani Kasia w bardzo charyzmatyczny sposób opowiadała o trudnym losie bezpańskich zwierząt, przypomniała też naszym najmłodszym uczniom, jakie są obowiązki właścicieli czworonogów, a także, jak należy zadbać o swoje bezpieczeństwo w razie ataku agresywnego psa.
Wielką atrakcją tego spotkania były zwierzęta, które wraz z panią Kasią przybyły do naszej szkoły – agama brodata o imieniu Julek i świnka morska Kaśka.

Wszystkie osoby, które chcą wziąć udział w zbiórce, mogą przynosić dary do naszej świetlicy do 3 grudnia 2019. Zbierane są koce, legowiska, miski, zabawki dla zwierząt i karma.

„Nie wiesz, co robić?
- Rób dobro!”