"Dwójka" dla Niepodległej...

Dnia 8.11.2019r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Czersku uroczyście obchodzono zbliżające się Święto Odzyskania Niepodległości. Uczniowie pod opieką wychowawców i nauczycieli zgromadzili się w Hali Sportowej im. Romana Bruskiego o godz. 1100. Jedenaście minut później ubrani w barwy narodowe młodzi i starsi Polacy odśpiewali wszystkie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”. Po tej wzruszającej i uroczystej chwili młodzież z klasy VIIc przygotowana przez historyka Pana Jana Czechowskiego, przedstawiła montaż słowno – muzyczny przybliżający trudne czasy zaborów i odzyskiwania niepodległości.

Następnie wszyscy udali się do klas, gdzie nie zabrakło pogadanek na temat tego szczególnego święta.

Odsłony: 2072