SUKCES JAKUBA CHABOWSKIEGO

Miło nam poinformować, że absolwent naszej szkoły- uczeń ubiegłorocznej klasy VIII a, a obecnie uczeń  LO w Chojnicach – JAKUB CHABOWSKI - został laureatem ogólnopolskiego konkursu literackiego organizowanego przez FUNDACJĘ „TWORZYMY KRAKÓW’’. Praca Kuby, nad którą pieczę sprawowała jego nauczycielka języka polskiego  Alicja Koprowska, została wysłana w maju, a w ostatnim dniu października ogłoszono wyniki konkursu. Cieszymy się, iż dzięki sukcesowi Kuby w dalekim Krakowie usłyszano o naszej miejscowości i o naszej szkole, tym bardziej, że nagrodą dla Zwycięzców Honorowych- a taki właśnie tytuł przyznano Kubie- jest zamknięcie ich prac w Rzeźbie Architektonicznej „Kapsuła Czasu”, która została postawiona w Krakowie.

Zadaniem uczestników tej ogólnopolskiej kampanii społecznej była swoista podróż w przyszłość i  przedstawienie, jak wyobrażają sobie miejsce, w którym żyją, czyli tzw. małą ojczyznę, ale także  Polskę  i świat za 100 lat. Aby umożliwić konfrontację tych wyobrażonych obrazów świata przyszłości z rzeczywistością, kapsuła zostanie otwarta za 10, 25, 50, 75 i za 100 lat… Temu wydarzeniu na pewno towarzyszyć niesamowite wrażenia i emocje.

Jakub w najbliższych dniach otrzyma złoty certyfikat potwierdzający zamknięcie jego pracy w Kapsule Czasu. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów, tym bardziej, że to osiągnięcie nie  jest jedyną nagrodą literacką naszego byłego ucznia- w ubiegłym roku szkolnym Kuba otrzymał m.in. główną nagrodę redakcji „Czasu Chojnic” w powiatowym konkursie literackim. Może więc za 100 lat czytelnicy jego pracy będą pytali, czy to ten Jakub, który został znanym dziennikarzem albo pisarzem? Trzymamy kciuki!

Odsłony: 1989