eTwinning - współpraca szkół europejskich

Na przełomie września i października uczniowie klasy VB  przystąpili do udziału w programie eTwinning, który polega na współpracy szkół w całej Europie za pośrednictwem technologii informacyjno – komunikacyjnych. Planujemy wymieniać się różnorodnymi informacjami, aby lepiej poznać rówieśników ze szkół partnerskich, ich otoczenie i szkoły, do których uczęszczają.

Pierwszy projekt "European Penpals" zakłada współpracę ze szkołami z Grecji i Hiszpanii, kolejny - o nazwie "Cultural exchanges using English language" to współpraca ze szkołą z Francji.

Pierwszy etap polega na wymianie podstawowych informacji o wszystkich uczestnikach projektów. Wysłaliśmy swoje pierwsze listy (za pośrednictwem tradycyjnej poczty). W minionym tygodniu otrzymaliśmy przesyłkę z listami z Grecji - wspólnie odczytaliśmy je podczas zajęć dodatkowych z języka angielskiego. Wiemy także jak wyglądają nasi rówieśnicy z Grecji - a wszystko dzięki załączonym do listów zdjęciom. Nie pozostało nam nic innego jak cierpliwie czekać na odpowiedzi od pozostałych partnerów.

Mamy nadzieję, że nasza współpraca z wybranymi szkołami europejskimi będzie przebiegała pomyślnie i dostarczy obu stronom wiele korzyści i przyjemności. Mamy szansę na przeżycie ciekawej przygody i nawiązanie znajomości z rówieśnikami z innych krajów.

Odsłony: 2068