CodeWeek w klasie Ic.

Uczniowie klasy I c wzięli udział w Europejskim Tygodniu Programowania Code Week organizowanym w dniach od 5 do 20 października. Jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Wychowawczyni Marcelina Pruska-Rekowska zgłosiła klasę do zrealizowania dwóch wydarzeń:

• Historia Code Week - dzieci poznały historię inicjatywy jaką jest Code Week i kolorowały obrazek według podanego kodu;
  • Zakodowana gimnastyka - uczniowie rozmawiali o różnych dyscyplinach sportowych i tworzyli trasę dla robotów uwzględniającą podane warunki.

Wszystkie realizowane zadania zaczerpnięto z ogólnopolskiego projektu edukacyjnego, w którym uczestniczy klasa I c, czyli „Uczymy dzieci programować”.

Każdy uczestnik tego wydarzenia otrzyma pamiątkowy dyplom CodeWeek 2019.