Pierwszaki z wizytą u strażaków

W  czwartek 10 października  uczniowie klas  pierwszych odwiedzili Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim. Dzieci zwiedziły w straży garaże, w których obejrzały wozy strażackie, lodź , quad i inne obiekty. W wozach zobaczyły sprzęty wykorzystywane w czasie działań ratowniczo-gaśniczych. Ważnym punktem programu były zajęcia edukacyjne w salce OGNIK. Dzieci dowiedziały się, jak należy postępować w sytuacjach zagrożenia. Mogły zobaczyć, jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki pożarowe, a także sprawdzić jak nagrzewają się drzwi, za którymi powstał pożar. Strażacy  wytłumaczyli dzieciom, jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla oraz jak w należyty sposób dbać o właściwą wentylację pomieszczeń.

Panom strażakom: Januszowi, Sławkowi, Pawłowi, Danielowi, Rafałowi, serdecznie dziękujemy za wspaniale przeprowadzone zajęcia, życzliwość, uśmiech oraz przekazaną wiedzę!

Wszystkim strażakom życzymy tyle powrotów co wyjazdów!

M. Krzemińska