Dzień Języków Obcych

Dnia 15 marca odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych.

Tematyką przewodnią tego dnia był Święty Patryk. Jak na to święto przystało, cała szkoła tętniła zielonym kolorem i radosnymi nastrojami naszych uczniów. Samorząd Uczniowski rozstrzygnął konkurs na najlepiej przebraną klasę. W kategorii klas I – II:

I miejsce – klasa II c

II miejsce – klasa II a

III miejsce – klasa I a

Uczniowie starszych klas:

I miejsce – klasa IV b

II miejsce – klasa VI a

III miejsce – klasa III c (gimnazjum)

Na parterze szkoły przygotowaliśmy wystawę prac uczniów klas I – II oraz IV - V. Trzeba przyznać, że pomysły na przygotowanie irlandzkiej koniczyny czy tradycyjnego skrzata przeszły nasze oczekiwania. To prawdziwe arcydzieła.

Podczas przerw odbywał się kiermasz słodkości „Irish Sweet Shop”, gdzie za symboliczną złotówkę można było skosztować różne łakocie w typowych irlandzkich barwach. Pycha!!!

Na tablicy szczęścia „Why am I lucky?” uczniowie przyczepiali koniczyny z życzeniami, bądź zapisywali powody, dla których czują się szczęśliwi.

Wszyscy chętni mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze skrzatem (i nie tylko). Nad wszystkim czuwała grupa dziewcząt z klasy V a!!!

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli tego dnia w lekcjach kulturowych przygotowanych przez uczniów klasy IV b.

Przedstawiciele starszych klas zmagali się w kolejnym etapie Szkolnego Konkursu Wiedzy o USA i uzyskali następujące wyniki:

I miejsce – Franciszek Czapiewski, kl. VIII a

II miejsce – Kacper Kolassa, kl. III c

III miejsce – Szczepan Chmist, kl. III b oraz Remigiusz Ufnowski, kl. III c

Gratulujemy!!!

Dziękujemy wszystkim uczniom i ich Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w organizacji Dnia Świętego Patryka!!!