Wyniki Szkolnej Ligi Ortograficznej.

Wyniki  II etapu Szkolnej Ligi Ortograficznej dla gimnazjalistów oraz uczniów kl. VII i VIII SP

W konkursie , który miał miejsce 11 stycznia 2019 r., wzięło udział 28 uczniów.

Do kolejnego etapu zakwalifikowały się następujące osoby:

1. Lorek Arkadiusz VIIIa
  2. Tuszkowska Iwona VIIIa
  3. Rutkowska Julita VIIIb
  4. Kierska Julia VIIIb
  5. Opielowska Agata VIIIc
  6. Stosik Paulina VIIIc
  7. Wolf Kaja IIIa
  8. Gwizdała Oliwia IIIb
  9. Januszewska Ewelina IIIb
  10. Jarząbek Radosław IIIb
  11. Opłatowska Marta IIIb
  12. Marek Szulc IIIa
  13. Bober Oliwia IIIb
  14. Klaman Martyna VIIa
  15. Gołunski Kamil VIIa
  16. Sikorska Natalia VIIa

Gratulujemy!

Kolejny etap już niebawem!

W. Baszanowska i J. Zielińska

Skrzypcowy koncert

Marysia po całych dniach rzępoli na nienastrojonych skrzypcach. Nawet ja, miłośniczka romantycznych symfonii i bywalczyni filharmonii, nie mogę dłużej słuchać  tej kociej muzyki przypominającej rzniecie drzewa piłą. Oczywiście, tępą. To nie są żadne rzetelne wprawki, ćwiczenia, lecz jednakowo brzmiące dźwięki katowanych strun, rozpaczliwe jęki instrumentu. Marysia męczy instrument rano i wieczór, w półmroku i w południe, o północy i świtaniu. Doprawdy, nie brak jej wytrwałości. Przeto wniwecz obraca moją miłość do muzyki. Przy czym uważa, że jest za pan brat z nutami. Ocenia, iż jest najlepsza  z ponad stu dwudziestu uczniów szkoły muzycznej w Pszczynie. Ta pseudoartystka zamierza, co gorsza, porzucić względnie ciche skrzypce i kupić sobie perkusję. Znając jej poczucie rytmu, obawiam się najgorszego. Bębnienie może dwudziestokrotnie przekroczyć ogólnie przyjęte w naszej cywilizacji normy hałasu. Czemuż akurat mnie to spotyka? Marysiu, zlituj się, powinna byś w końcu ucichnąć. Nie grzech tak męczyć sąsiadów?