Wyniki Szkolnej Ligi Ortograficznej.

16 stycznia odbył się II etap Szkolnej Ligi Ortograficznej dla uczniów klas IV – VI SP, w którym wzięło 28 uczniów.

Do kolejnego etapu zakwalifikowało się  19 uczestników:

klasa

Paulina Cherek

Martyna Baczyńska

Tekst dyktanda

Dwaj harcerze wybrali się na przechadzkę. Po drodze spotkała ich przelotna mżawka, ale się jej nie przelękli. Zobaczyli w przydrożnym kurzu dwa wróble. Kłóciły się zażarcie i próbowały sobie wyrwać dżdżownicę z dziobków. Na leśnej polance zauważyli krzaki pełne dojrzałych jeżyn. Pod jednym z nich przycupnął nieduży jeżyk. Andrzej tak się rzucił na przepyszne przysmaki, że pokłuł sobie rękę. Musiał ją owinąć bandażem. Drugiemu z harcerzy deszcz przemoczył wiatrówkę, więc trochę  zmarzł. Wreszcie wrócili do schroniska,  zrzucili bagaż i ułożyli się do drzemki. Po kilku godzinach pełni wrażeń, w dobrym humorze udali się w drogę powrotną.

Kolejny etap odbędzie się w lutym.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do studiowania słownika ortograficznego przed kolejnym etapem.

Organizatorzy: W. Baszanowska , J. Zielińska