WYCIECZKA Z PROJEKTU KODER JUNIOR

8 stycznia 2019r. klasy 2a i 2b uczestniczyły w wycieczce zorganizowanej w ramach realizowanego w szkole projektu „Koder Junior”. Była to wycieczka do Muzeum Emigracji w Gdyni. To miejsce nietypowe jak na wiek uczestników wycieczki. Okazało się jednak, że i na tym etapie nauczania można opowiedzieć dzieciom o emigracji Polaków, którzy na przestrzeni setek lat opuszczali ojczyznę w poszukiwaniu chleba, wolności czy lepszego życia.

Uczniowie uczestniczyli w zajęciach warsztatowych „Od parowca do odrzutowca”, w czasie których poznali emigracyjną historię takich znanych postaci, jak Fryderyk Chopin, Maria Skłodowska- Curie, czy Paweł Edmund Strzelecki. Poznali też losy anonimowych emigrantów, którzy w swoją wędrówkę do lepszego świata ruszali pieszo, pociągami, na pokładach statków, a później i samolotów. Dzieci w czasie aktywnego zwiedzania wystawy z kartą pracy dowiedziały się, co skłaniało Polaków do wyjazdów z ojczystego kraju i czym zajmowali się za granicą.

Wycieczka do Muzeum Emigracji była nowym doświadczeniem dla drugoklasistów, a interaktywna wystawa i ciekawe zajęcia warsztatowe przybliżyły uczniom sposób podróżowania Polaków do odległych krajów dawniej i współcześnie.

H.W.