JASEŁKA SZKOLNE 2018 W WYKONANIU NAJMŁODSZYCH

Dnia 21 grudnia 2018 r. uczniowie klasy 1a, 2a i 2b naszej szkoły wystąpili przed swoimi kolegami z przygotowywanymi wcześniej JASEŁKAMI.

Był to ostatni dzień pobytu dzieci w szkole przed świętami Bożego Narodzenia i wszyscy byli w podniosłych nastrojach. Odświętnie ubrana publiczność zgromadziła się w holu na I piętrze budynku szkolnego      i oczekiwała na występ. Dzięki zaaranżowanej dekoracji i dzięki strojom aktorów wszyscy na kilka chwil mogli przenieść się do czasów narodzin Bożej Dzieciny.

Mali aktorzy z wielkim przejęciem wcielili się w role Maryi i Józefa, pastuszków, aniołów, Trzech Króli i inne. Dla narodzonego Jezusa pięknie zaśpiewali kolędy i pastorałki. W śpiew bardzo zaangażowała się także publiczność.

Po zakończeniu występu na ręce wychowawczyń zostały rozdane upominki- pierniczki- specjalnie przygotowane przez uczniów przygotowujących jasełka.

Zanim wszyscy rozeszli się do sal na swoje klasowe wigilie, p. dyrektor Andrzej Kiedrowski podziękował aktorom za występ oraz złożył wszystkim piękne życzenia.

H.W.