"Szlachetna Paczka" w SP2

Boże Narodzenie to czas rodzinnego ciepła i poczucia bezpieczeństwa. Nie każda jednak rodzina, spędza tak ważny okres w roku w spokoju, bez myślenia o problemach finansowych, dlatego też społeczność naszej szkoły postanowiła przyłączyć się do akcji „ Szlachetna Paczka” i to już po raz piąty. Postanowiliśmy pomóc Panu Tadeuszowi i Pani Brygidzie.

Małżeństwo boryka się z trudnościami finansowymi oraz zdrowotnymi.

Uczniowie naszej szkoły w niespełna 2 tygodnie zebrali duże ilości żywności trwałej oraz środków czystości. Grono Pedagogiczne zebrało pieniądze, za które został zakupiony odkurzacz. Udało nam się przygotować aż 19 paczek.

Wszystkie produkty, rzeczy i prezenty zostały zapakowane i w sobotę ( 08.12) zawiezione do Malachinia. Wolontariusze, którzy nadzorowali akcję przyjęli nas bardzo ciepło – pysznym jedzeniem i swojskim ciastem. Następnie paczki zostały dostarczone przez p. Paulinę Pałubicką (opiekunkę rodziny) do „naszej” rodziny. Z relacji p. Pauliny dowiedzieliśmy się, że Pan Tadeusz i Pani Brygida bardzo się wzruszyli na widok takiej ilości prezentów. Cieszyli się dosłownie z każdej rzeczy w tej paczce: artykułów żywnościowych, artykułów spożywczych, odkurzacza, koca… Pani Brygida pierwszy raz jadła kokosowe praliny, które znalazły się w jednej z paczek i bardzo jej smakowały. Rodzina nie mogła uwierzyć, że spotkało ich tyle szczęścia i są bardzo wdzięczni za okazaną pomoc i serce.

Koordynatorki akcji serdecznie dziękują Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, uczniom, rodzicom oraz pracownikom szkoły za tak duże zaangażowanie w „ Szlachetną Paczkę”.

Podziękowania należą się także wszystkim wolontariuszom, bo bez nich „ Szlachetna Paczka” nie doszłaby do tak szczęśliwego finału!