Szkolny Konkurs Wiedzy o USA

We wtorek, 8 stycznia, odbędzie się pierwszy etap Szkolnego Konkursu Wiedzy o USA dla klas VII, VIII i III gimnazjum. Chętne osoby mogą zgłaszać się jeszcze do swoich nauczycieli języka angielskiego.

Zapraszamy.

Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu.

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY O USA DLA KLAS VII, VIII ORAZ III GIMNAZJUM

CELE KONKURSU

- promowanie wiedzy o USA

- motywowanie uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy

- poszerzanie wybranych zagadnień z programu nauczania języka angielskiego

ZAKRES TEMATYCZNY

Pytania konkursowe będą sprawdzać wiedzę o:

- geografii Stanów Zjednoczonych,

- ważniejszych wydarzeniach historycznych tego kraju,

- organizacji tego państwa,

- znanych postaciach historycznych i współczesnych,

- dokonaniach Amerykanów w dziedzinie kultury, literatury, muzyki, sportu, polityki,

- życiu codziennym w USA,

- znanych obiektach architektonicznych, zabytkach, charakterystycznych miejscach wartych odwiedzenia.

ZASADY OGÓLNE KONKURSU

W konkursie mogą brać udział uczniowie wszystkich klas siódmych, ósmych i trzecich gimnazjum.

Konkurs składa się z dwóch etapów.

Pierwszy etap polega na napisaniu testu składającego się z 30 pytań zamkniętych. Pytania będą w języku polskim. Należy jednak znać nazwy własne oraz imiona i nazwiska osób w języku angielskim.

Do drugiego etapu przechodzi 10 uczniów, którzy zdobędą najwięcej punktów. Uczniowie ci zostaną nagrodzeni cząstkowymi ocenami celującymi z języka angielskiego.

Drugi etap konkursu będzie składał się z testu zawierającego pytania zamknięte i otwarte oraz części ustnej polegającej na odpowiedzi na wylosowane pytania.

Do części ustnej zakwalifikuje się 5 uczniów, którzy zdobędą najwięcej punktów z testu.

W przypadku konieczności dogrywki pytania mogą być zadawane w języku angielskim.

Uczniowie zakwalifikowani do części ustnej zostaną nagrodzeni dyplomami, a trójka finalistów otrzyma również nagrody rzeczowe.

Organizatorzy:

Monika Landowska Szpręga