MIKOŁAJKOWY DZIEŃ NIESPODZIANEK

6 grudnia to wyjątkowy dzień, którego uczniowie 2a nie mogli się doczekać. Już  wcześniej próbowali się dowiedzieć, czy przyjdzie do nich św. Mikołaj. Niektórzy bardzo w to wątpili,         bo uczciwie stwierdzali, że czasami zachowywali się niewłaściwie. A Mikołaj przecież wszystko widzi. Postaraliśmy się jednak przygotować zimową dekorację w klasie i z niecierpliwością oczekiwaliśmy gościa. Gdy wczesnym rankiem w mikołajkowy dzień przyszliśmy do szkoły,        na stolikach czekały na nas niespodzianki. Każde dziecko otrzymało mikołajkowy upominek  w postaci kubeczka z motywem świątecznym, w którym były słodkości. Na ustach wchodzących          do klasy dzieci już od progu pojawiały się uśmiechy zadowolenia. Jednak o nich nie zapomniał, jednak zasłużyły na prezencik. Po zrobionej wspólnej fotce mogliśmy wreszcie otworzyć starannie zapakowane upominki. Widać było, że Mikołaj bardzo nas lubi. Dziewczynki postanowiły podziękować Mikołajowi i zatańczyły przed resztą klasy układ do świątecznej piosenki, którego się ostatnio uczymy. Potem siedząc w kręgu przeczytaliśmy wiersz o św. Mikołaju i wspólnie zastanawialiśmy się, co może najbardziej cieszyć Świętego. Rozmawialiśmy też na temat naszych reakcji na otrzymany prezent. Wskazywaliśmy te dobre zachowania, jak i możliwe niewłaściwe      w przypadku, gdy prezent nie do końca nam się podoba. My jednak byliśmy bardzo zadowoleni i dlatego wspólnie ułożyliśmy i zapisaliśmy do zeszytu podziękowanie dla św. Mikołaja. I w tym momencie stała się rzecz dziwna, za drzwiami usłyszeliśmy znajomy dzwonek i pukanie. Szacowny gość z białą brodą odwiedził nas osobiście i do tego częstował nas cukierkami. Nie obyło się oczywiście bez wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Kolejną niespodzianką była wizyta pani Hani ze świetlicy szkolnej, która wręczyła nam dyplom za zajęcie II miejsca w jesiennej zbiórce makulatury oraz bon o wartości 60zł dla klasy.

Na zakończenie dnia, słuchając dziecięcych pastorałek, wykonaliśmy prace plastyczne przedstawiające postać Mikołaja. To był naprawdę miły dzień. Szkoda, że mikołajki są tylko raz w roku.

H.W.