Warsztaty ekonomiczne

Administrator

W dniu 29 listopada 2018 roku uczniowie klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czersku brali udział w warsztatach ekonomicznych w Centrum Edukacyjno – Wdrożeniowym w Chojnicach. Nasi uczniowie zostali zakwalifikowani jako jedna z ośmiu szkół powiatu chojnickiego do projektu „Finanse osobiste na plus” organizowanego przez Sopocką Szkołę Wyższą we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. Pierwszym etapem projektu był udział w zajęciach wykładowych, połączonych z ćwiczeniami praktycznymi w grupach pięcioosobowych. Wykład prowadził pracownik Uniwersytetu Gdańskiego dr Adam Barembruch, który w przystępny dla młodych ludzi sposób przedstawił podstawy ekonomii. Do końca lutego 2019 roku uczniowie naszej szkoły będą musieli pod opieką Pana Michała Pęskiego przygotować pracę projektową. Jeżeli zostanie ona pozytywnie oceniona, zakwalifikujemy się do finału wraz z trzema innymi szkołami. Najlepsza szkoła w finale, jako nagrodę uzyska możliwość wyjazdu do siedziby NBP w Warszawie.