Wyniki Szkolnej Ligi Ortograficznej.

Wyniki  I etapu Szkolnej Ligi Ortograficznej dla gimnazjalistów oraz uczniów kl. VII i VIII SP

W konkursie , który miał miejsce 19 listopada 2018 r., wzięło udział 28 uczniów.

Do kolejnego etapu zakwalifikowały się następujące osoby:

1. Lorek Arkadiusz VIIIa
  21. Sikorska Natalia VIIa
  22. Bloch Anna VIIa

Rodzinna wycieczka

Minęła ósma rano. Słońce znajdowało się już wysoko nad horyzontem. Woda w jeziorze Śniardwy z godziny na godzinę coraz bardziej się nagrzewała. Była to wymarzona pogoda na wspólną wycieczkę. Dlatego pewien dentysta już o trzeciej po południu zakończył leczenie swoich pacjentów, żeby wybrać się z rodziną na piknik. Wrócił do domu i założył sportową odzież. Jego żona przygotowała niespodziankę. Zapakowała prowiant do kosza, w którym się znalazły: dżem jeżynowy, sok porzeczkowy, dwie konserwy mięsne, kompot z gruszek, napój brzoskwiniowy, pęczek rzodkiewek, bochenek żytniego chleba, trzy pszenne bułki, masło i wiele smakołyków. Na wycieczkę pojechały także dzieci i ulubieniec wszystkich – pudel miniaturka o wdzięcznym imieniu Puszek. Kiedy już znaleźli się nad wodą, dzieci natychmiast pobiegły się kąpać. Uwielbiały to. Niestety, woda o tej porze nie  jest jeszcze zbyt ciepła, dlatego cała trójka spędziła w niej jedynie pół godziny. Tymczasem dorośli wyruszyli piechotą do pobliskiego lasu na krótki spacer. Gdy wszyscy zgłodnieli, mama przygotowała pyszne kanapki. Potem długo hasali po łące i pływali łódką. Odpoczywali na łonie natury, słuchając śpiewu ptaków i pohukiwań gżegżółki. Razem spędzili niezapomniane popołudnie. Wypoczęci, zrelaksowani i pełni wrażeń wrócili późnym wieczorem do domu.

Kolejny etap już niebawem!

1. Baszanowska i J. Zielińska