My, Jana Pawła uczniowie…

Administrator

16 października 2017 roku po raz pierwszy w nowej szkole podstawowej – SP 2 im. Jana Pawła II odbyło się Święto Szkoły.

Dla wszystkich uczniów przygotowano szereg atrakcyjnych zajęć, konkursów, rozgrywek, warsztatów. Święto rozpoczęło się ślubowaniem klas czwartych, uroczystym apelem oraz Mszą Świętą przeplataną montażem słowno – muzycznym o Janie Pawle II.

Po powrocie z kościoła  uczniowie zmagali się w Turnieju Polonistyczno – Sportowym o papieskie kremówki (klasy czwarte i siódme).

Klasy piąta i szósta wzięły udział w zajęciach interaktywnych „Spotkanie z Janem Pawłem II” oraz warsztatach mydlarskich, w których również uczestniczyły klasy czwarte oraz nasi pierwszoklasiści. Warsztaty sfinansowano z funduszy działającego przy szkole Stowarzyszenia „Barka”.

Uczniowie dodatkowo mieli możliwość uczestnictwa w pokazach naukowych przygotowanych przez starszych kolegów i nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i języka angielskiego. Bardzo atrakcyjne były również zajęcia wokalno-taneczne.

Dużym zaangażowaniem wykazały się klasy drugie, których zadaniem było przygotowanie stoisk tematycznych o państwach odwiedzonych przez naszego kochanego Patrona. Na stoiskach znalazły się charakterystyczne potrawy, zwroty, barwy, ciekawostki dotyczące Japonii, Indii, Francji, Meksyku, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Klasy trzecie rozszerzały swoją wiedzę z geografii podczas spotkania z podróżnikiem pod hasłem „Skandynawia – cztery pory roku”.  Tak pełen wrażeń dzień zakończył się dyskoteką integracyjną dla uczniów klas szóstych, siódmych, drugich i trzecich.

Tegoroczne Święto Szkoły przeszło już do historii. Serdeczne podziękowania Radzie Rodziców – fundatorowi wszystkich konkursowych nagród i słodkości dla dzieci. Z niecierpliwością oczekujemy na przyszłoroczne „okrągłe” obchody – dwudziestolecia nadania imienia szkole.