Innowacja pedagogiczna "Las wokół nas" w klasie IIb

W roku szkolnym 2018/2019 w klasie II b realizowana jest innowacja pedagogiczna „Las wokół nas”. W ramach tej innowacji raz w miesiącu uczniowie będą uczestniczyć w wycieczce przyrodniczej. W ciągu roku odbędzie się 10 takich wycieczek.

W czwartek 18 października uczniowie klasy II b wzięli udział w pierwszej wycieczce w ramach innowacji  pedagogicznej „Las wokół nas” do Arboretum Wirty.  Spacerując alejkami uczniowie mogli podziwiać i utrwalać nazwy różnych gatunków drzew i krzewów z różnych kontynentów. Wspaniała pogoda oraz piękne jesienne barwy  liści na drzewach sprawiły, że czas szybko płynął i trzeba było wracać. Wrócimy tam na wiosnę żeby podziwiać to wspaniałe miejsce pełne kwitnących drzew i krzewów.

We wtorek 23 października uczniowie klasy II b wzięli udział w drugiej  wycieczce w ramach innowacji  pedagogicznej „Las wokół nas” do  Parku Narodowego „Bory Tucholskie” w Chocińskim Młynie. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach „Budowa warstwowa lasu” . Podczas zajęć uczniowie rozwiązując rebusy i ciekawe zadania utrwalili warstwy lasu, rośliny i zwierzęta tam żyjące. Składamy serdeczne podziękowania pani Beacie, która w ciekawy i atrakcyjny dla dzieci sposób prowadziła zajęcia.

Wycieczki były zorganizowane w ramach projektu "100 wycieczek na 100-lecie Niepodległości".