Dzień Głośnego Czytania

Dnia 8.10.2018r.w naszej szkole odbył się Dzień Głośnego Czytania. Dzieci w tym dniu mogły przynieść ze sobą maskotki z Gangu Słodziaków. Jedna z sal  na czas wydarzenia zamieniła się w prawdziwą Leśną Polanę. Królowały barwy i atrybuty jesieni oraz maskotki słodkich bohaterów.  Już o godzinie 8 rano maluchy z klas II z niecierpliwością czekały w kręgu na wcześniej zapowiedziane przygody Bobra Borysa. Zajęcia z głośnego czytania rozpoczęły się rozmową o marzeniach dzieci oraz próbą odpowiedzi na pytanie „ Czy w ogóle warto marzyć”? Fragment o marzeniach Bobra odczytała pani bibliotekarka i koleżanka z VIII klasy. Mali słuchacze  w pełnym skupieniu i zaangażowaniu wsłuchali się w czytany fragment o bohaterach Leśnej Polany.  Marzenie Bobra Borysa pomimo tego, że się nie spełniło do końca, udowodniło dzieciom, że zawsze warto marzyć.  Dalszym wyzwaniem dla najmłodszych uczniów było rozwiązywanie słodziakowych łamigłówek : krzyżówek i wykreślanek . Głośne czytanie i rozmowy o książce to przyjemny sposób dla dzieci , aby rozwijać ich umiejętności językowe oraz poszerzać wiedzę, dlatego wszyscy uczniowie klas I –II brali udział w projekcie ”Czytaj codziennie”. Projekt polegał na tym, że przez 21 dni  rodzice czytali głośno swoim pociechom książeczki, co potwierdzali własnym podpisem, następnie dzieci w nagrodę otrzymywały od nauczycieli bibliotekarzy specjalne naklejki, które wklejały do albumu ze Słodziakami.

Uczniowie klas I –II również biorą udział w ogólnopolskim konkursie „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, w którym nasza szkoła może wygrać  3000 zł na nowe książki do szkolnej biblioteki. Prace zostały już wysłane i czekamy na wyniki!

Nauczyciele bibliotekarze składają podziękowania p. H. Ważnej i klasie IIa za pomoc  w przygotowaniu Dnia Głośnego Czytania :)