Dzieło Nowego Tysiąclecia

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku po raz kolejny włączyli się w ogólnopolskie obchody XVIII Dnia Papieskiego, któremu towarzyszyło hasło „Promieniowanie ojcostwa”.

W dniu 14 października prowadzili na ulicach miasta zbiórkę publiczną na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia. Jest to akcja, która poprzez pomoc drugiemu człowiekowi uczy solidarności i odpowiedzialności. Idąc za przykładem niesienia wsparcia potrzebującym, wolontariusze chcieli dołożyć swoją „cegiełkę” i włączyć się w to piękne dzieło. Stypendia, które są fundowane z zebranych podczas tej zbiórki środków, są przeznaczone dla młodzieży zdolnej, ale pochodzącej z ubogich, borykających się z problemami finansowymi rodzin. W akcji kwestowało 37 uczniów. Zbiórka przebiegała w miłej i spokojnej atmosferze, której towarzyszyła piękna pogoda.

Mieszkańcy Czerska byli bardzo ofiarni, gdyż udało nam się zebrać 1811 zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz osobom zaangażowanym w przeprowadzenie tegorocznej zbiorki.