Kolejna wycieczka w ramach projektu „ 100 wycieczek na stulecie”.

Dnia 18 października klasa IIIf wybrała się na wycieczkę zawodoznawczą pod hasłem „ Aby zawód nie był zawodem”. Uczniowie pod opieką p. Agnieszki Kozłowskiej i wychowawcy Jana Czechowskiego udali się do zakładu „Usługi Artystyczne w Drewnie – Pestka Meble”. Pan Leszek Pestka kolejny raz przyjął z radością naszych uczniów i zaprosił do zwiedzania warsztatu, gdzie z wielką pasją opowiadał o zasadach funkcjonowania zakładu i maszynach służących do obróbki materiału drzewnego. Dzięki gościnności właściciela, młodzi ludzie dowiedzieli się, jak przebiega cały cykl produkcyjny – od zwykłej deski do pięknie rzeźbionego mebla. Młodzież obserwowała nie tylko jak przebiegają poszczególne etapy przetwarzania i powstawania wyrobów drewnianych (m. in. schodów), ale także zobaczyli, jak z kawałka deski powstaje rzeźbiona tabliczka z logo naszej szkoły.

Na koniec wizyty uczniowie zostali zaproszeni na domowe ciasto oraz otrzymali upominki.

Dyrekcja i uczniowie serdecznie dziękują p. Leszkowi Pestce za poświęcony czas i przekazaną wiedzę.