Turniej Mini Piłki Nożnej

MarcinL

UWAGA FANI PIŁKI NOŻNEJ !!!

W dniu 24 września 2018r. w godzinach popołudniowych rozegrane zostały mecze Szkolnego Turnieju Mini Piłki Nożnej Chłopców klas V SP.

Turniej przeprowadzony został w Hali Sportowej im. Romana Bruskiego w Czersku.

Celem turnieju było wyłonienie spośród rówieśników grupy chłopców o najwyższych umiejętnościach piłkarskich, rozwijanie umiejętności aktywnego spędzania czasu wolnego oraz popularyzacja sportu. Drużyny rozegrały swoje mecze (dwie połowy po 10 min. systemem „każdy z każdym”).

Turniej obfitował w piękną i twardą grę wszystkich zawodników, którzy już w trakcie rozgrywania meczów na lekcjach w-fu pokazali swoje umiejętności piłkarskie, siłę i determinację. Wielką rolę odegrało również wyszkolenie techniczne zawodników, którzy swoimi niejednokrotnie fantastycznymi zagraniami wprowadzili w zachwyt przybyłą publiczność składającą się z koleżanek, kolegów z klasy i ich rodziców. W razie braku rozstrzygnięcia bramkowego, o wyniku spotkania miały decydować rzuty karne.

Sędziami we wszystkich spotkaniach byli uczniowie naszej szkoły tj. Piotr Nasiek 8b i Szymon Zabrocki 8b. Chłopcy udowodnili, że przepisy piłki nożnej nie są im obce i jako arbitrzy podejmowali zdecydowane i sprawiedliwe decyzje na wysokim poziomie sędziowskim. Całość turnieju przebiegała pod czujnym okiem organizatorów turnieju– p. Andrzeja Chlebosza i p. Jacka Sołtysińskiego.

Po zaciętych meczach i wyrównanej grze I miejsce zajęła klasa Va przed Vc, Vd– III miejsce i Vb– IV miejsce.

j.s