Sukcesy naszych recytatorów

Administrator

Uczniowie naszej szkoły, zarówno szkoły podstawowej, jak i gimnazjum,  w roku szkolnym 2017/2018, jak co roku z powodzeniem uczestniczyli w konkursach recytatorskich. W finale wojewódzkim najważniejszego z tych konkursów, XXXV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej ,uczestniczyło aż dwoje reprezentantów naszej szkoły- Rozalia Czapiewska i Arkadiusz Lorek. Aby wziąć udział w tym prestiżowym  koncercie finałowym, musieli oni przejść kilka etapów eliminacji. Rozalia zajęła pierwsze miejsce w etapie rejonowym, który odbywał się w Starogardzie Gdańskim, Arek natomiast został laureatem pierwszego miejsca w eliminacjach powiatowych w Chojnicach.

Finał wojewódzki odbył się w maju w Teatrze na Plaży w Sopocie. W kategorii reprezentowanej przez  Rozalię i Arka ( II i III klasa gimnazjum oraz klasy VII), wzięło udział czternaścioro recytatorów wytypowanych podczas eliminacji, które obywały się w całym województwie pomorskim. Prezentacje oceniane były przez aktorów trójmiejskich teatrów. Organizatorem konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych „Przystań” w Sopocie.