W świecie przyszłości z Julią, Julitą i Kubą

Administrator

Julia Kierska, Julita Rutkowska i Jakub Chabowski są autorami prac, które zostały opublikowane przez Wydawnictwo Fida w zbiorze najlepszych opowiadań i felietonów szkół podstawowych województwa pomorskiego. Zbiór ten  zatytułowano „Świat przyszłości”, ponieważ tematyka zamieszczonych tu zarówno opowiadań, jak i felietonów dotyczy wizji przyszłości wyobrażonej przez młodych autorów. Wspólnym założeniem wszystkich prac jest refleksja nad tym, jakie zagrożenia niesie przyszłość, dokąd zmierza świat, w którym dawne wartości tracą znaczenie i czy można uniknąć pesymistycznej wizji przyszłości przedstawionej przez młodzież.

„To niesamowite uczucie- trzymać w ręku książkę z opublikowanym moim opowiadaniem!”- zgodnie stwierdzili uczestnicy projektu reprezentujący naszą szkołę. Wszyscy troje nie po raz pierwszy próbowali swoich sił w konkursie literackim czy przedmiotowym z języka polskiego. Julita jest tegoroczną laureatką XIII Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego „W Pałacu Słów”. Kuba- w ubiegłym roku szkolnym zajął II miejsce w gminnym konkursie  „Moja rodzina z tradycjami””, a  dwa tygodnie temu odebrał nagrodę jako laureat XVII Powiatowego Konkursu Literackiego „Portret Ojczyzny słowem malowany”. Julia to zeszłoroczna finalistka kuratoryjnego konkursu języka polskiego, która dzięki temu zakwalifikowała się do programu Zdolni z Pomorza. W tym roku szkolnym  uczestniczyła w etapie rejonowym konkursu języka polskiego a także zajęła I miejsce w gminnym konkursie „Rozumiem, co czytam”.

Młodym pisarzom gratulujemy i zachęcamy do podejmowania kolejnych wyzwań literackich.