Jakub Chabowski laureatem konkursu literackiego

Administrator

Uczeń klasy 7a, Jakub Chabowski, dołączył do grona uczniów naszej szkoły, którzy zostali laureatami powiatowego konkursu literackiego  już od 17-tu lat organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 7 w Chojnicach we współpracy z redakcją „Czasu Chojnic”. W tym roku w komisji konkursowej znalazł się również przedstawiciel Chojnickiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk.

Tegoroczny, XVII POWIATOWY KONKURS LITERACKI nosił tytuł  „Portret Ojczyzny słowem malowany” i  zachęcał uczestników do przemyślenia, co dla współczesnej młodzieży znaczy słowo „patriotyzm”. Cieszymy się, że jurorom podobała się praca Jakuba i życzymy kolejnych sukcesów literackich.

Kuba próbuje swoich sił w wielu konkursach literackich. Jest również laureatem ubiegłorocznego gminnego konkursu literackiego dotyczącego lokalnych rodzin z tradycjami a jego praca zostanie opublikowana w „Zeszytach Czerskich”.