Wycieczka z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Klasy Ia i Ic z wychowawcami i opiekunami w celu poznania historii powstania Mazurka Dąbrowskiego i zapoznania się z historią polskich symboli narodowych wybrały się do Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Uczniowie uczestniczyli w bardzo interesującej lekcji muzealnej oraz  zwiedzili piękny dworek. Kolejnym celem podróży było poznanie ekspozycji pojazdów szynowych w Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie. Tutaj najwięcej emocji wśród dzieci wzbudziła makieta przedstawiająca stację kolejową. Następnie  udaliśmy się na pyszny obiad do Karczmy „ Zagość” .  Po obiedzie zwiedzaliśmy Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich. Wspaniała lekcja pisania gęsim piórem  w  starej  szkole zrobiła na nas ogromne wrażenie. Mieliśmy okazję przenieść się w dawne czasy naszych pradziadków. Zapamiętaliśmy wiele ciekawych,  cennych  informacji i wiadomości. Pełni pozytywnych przeżyć wróciliśmy do domu.

Lucyna Laska