Dzień Dziecka w „Dwójce”

Administrator

Dnia 30 maja 2018r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka. Ten wyjątkowy dzień rozpoczął się od ciepłych słów powitania przez panią Dyrektor, która złożyła wszystkim uczniom najserdeczniejsze życzenia z racji ich święta. Dzień ten był również okazją, by wręczyć nagrody tym, którzy podjęli się trudu udziału w różnych konkursach organizowanych w naszej szkole. Uczniowie klas drugich mieli swój wielki dzień jeszcze z innego powodu. W tym dniu bowiem prezentowali wyniki swojej pracy nad gimnazjalnymi projektami edukacyjnymi. W tym samym czasie, pozostali uczniowie, pod okiem swoich wychowawców i opiekunów świetlicy, przygotowywali sałatki i inne dania. Na boisku szkolnym ustawiono stoły, na których wszystkie klasy  wystawiły zdrowe potrawy: kanapki, sałatki, kefiry owocowe, warzywne przekąski. Było smacznie, zdrowo i kolorowo! Równocześnie rozpoczęła się prezentacja poszczególnych klas. Szanowna komisja do punktów przyznanych za zdrowe dania, dodawała swoje noty za pomysły uczniów na zaprezentowanie klasy. Oceniono i nagrodzono najładniejsze plakaty przygotowane w ramach akcji: „Wybierz bezpieczny sposób na życie”  oraz różnorodne uczniowskie i klasowe talenty. Trzeba przyznać, że występy uczniów były różnorodne. Nagrodę główną, smaczną pizzę przygotowaną przez Panią Dyrektor, wygrała klasa VIa.

Wszyscy uczniowie uczestniczyli również w niecodziennych zabawach ruchowych w ramach festynu sportowego, zorganizowanego przez panie A. Stosik i J. Szynwelską oraz panów: D. Haftkę,  M. Lindę, S. Jędrzejewskiego i J. Sołtysińskiego. Uczniowie klas II uczestniczyli w pokazie pomocy przedmedycznej, który przeprowadzili druhowie z OSP Czersk. Niezapomnianych przeżyć dostarczyły wszystkim wielkie bańki mydlane oraz malowanie twarzy. Na wszystkich uczniów w szkole czekały kiełbaski z grilla i zdrowa surówka, a na ochłodę dziecięcy przysmak - lody. Na zakończenie dnia na boisku szkolnym odbyły się mecze piłki nożnej i siatkowej: nauczyciele - uczniowie. Pierwszy z meczów zakończył się wygraną nauczycieli, a drugi remisem. Rewanż za rok:)

Nie byłoby tyle atrakcji, gdyby nie wsparcie Rady Rodziców oraz Aktywnej Dwójki – Stowarzyszenia „Barka”, za co serdecznie dziękujemy. Natomiast wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy, by każdy dzień był dla nich Dniem Dziecka.