Dzień Języków Obcych

Już od kilku lat organizowany jest w naszej szkole Dzień Języków Obcych. W tym wyjątkowym dniu podkreślamy znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie.

Ogłosiliśmy Konkurs Plastyczny „Picture Dictionary” / „Bilderwörterbuch”. Uczniowie przygotowali na ten dzień prace zarówno w języku angielskim, jak i niemieckim, które obrazowały dowolne słowo wraz z jego znaczeniem. Pomysły wykonania były przeróżne, o czym mogliśmy się przekonać oglądając wystawę tych prac na parterze szkoły.

Wyniki konkursu:

Uczniowie klas pierwszych:

I miejsce: Alicja Krzyżkowska, kl. I a oraz Liliana Sawicka, kl. I a

II miejsce: Jakub Czarnowski, kl. I b oraz Sara Lipińska, kl. I c

III miejsce: Emilia Cisewska, kl. I a oraz Nadia Sobiechowska, kl. I a

Wyróżnienia: Hubert Chabowski (I a), Wiktoria Galińska (I c), Maksymilian Glazer (I b), Lilianna Kulwanowska (I b), Maciej Michalak (I b), Julia Omyła (I a)

Uczniowie klas czwartych:

I miejsce: Oliwier Gajewski, kl. IV d

II miejsce: Jakub Kiedrowski, kl. IV c

III miejsce: Dawid Kiedrowski, kl. IV a

Wyróżnienia: Markus Pliszka (IV c), Olivier Sarnowski (IV a)

W tym roku szkolnym (15 maja) postawiliśmy na ruch, muzykę i zabawę. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły – pierwszoklasiści - przebrali się za bohaterów bajek i baśni Disney’a, a czwarto- i piątoklasiści zafundowali nam pokaz przebrań stylizowanych na stroje charakterystyczne dla różnych krajów. Trzeba przyznać, że uczniom nie brakowało pomysłów!

W godzinach przedpołudniowych wszyscy uczniowie wzięli udział w zajęciach aktywizujących, podczas których uczennice kl. VI a i III f zaprezentowały ciekawe choreografie do różnych utworów muzycznych. Dla wszystkich uczestników była to niewątpliwie wspaniała zabawa.

Uczniowie klasy piątej i szóstej wzięli udział w quizie językowym – rozwiązywali różnorodne zadania sprawdzające stopień znajomości języka angielskiego (m.in. krzyżówki i rebusy). Wszystko odbywało się w niezwykle przyjemnej i wesołej atmosferze.

Tego dnia zostały przeprowadzone dwa konkursy z języka niemieckiego. Pierwszy z nich to „Konkurs Ortograficzny Języka Niemieckiego”. Najwyższe wyniki uzyskali:

I miejsce: Lucienne Mizyk, kl. VII d

II miejsce: Zuzanna Thiede, kl. III b

III miejsce: Elizeusz Dołęcki, kl. III c

Kolejny konkurs to „Szkolny Konkurs Recytatorski”, podczas którego wyróżnili się:

I miejsce: Franciszek Czapiewski, kl. VII a

II miejsce: Lucienne Mizyk, kl. VII d

III miejsce: Nikola Szwedowska,  kl. VII a

Finał Szkolnego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii dla uczniów gimnazjum to następny punkt programu. Część pisemna (test składający się z pytań zamkniętych i otwartych) wyłoniła pięciu najlepszych uczniów, którzy przeszli do ścisłego finału. Po zaciętej rywalizacji wyłoniliśmy zwycięzców:

I miejsce: Kacper Kolassa, kl. II c

II miejsce: Oliwia Gwizdała, kl. II b

III miejsce: Patrycja Walkowska,  kl. II c

Uczniowie klasy drugiej gimnazjum mają obowiązek wzięcia udziału w projekcie edukacyjnym. Dzień Języków Obcych był niepowtarzalną okazją do zaprezentowania efektów realizacji projektów językowych. Dwa projekty dotyczyły Wielkiej Brytanii: „British style – Royal Family” oraz „British style – Educational System”, a kolejny nosił tytuł „Berlin oczami turysty”.

Mamy nadzieję, że charakter tego dnia wzbudził i rozwinął zainteresowania naszych uczniów oraz wzbogacił ich wiedzę na temat historii, kultury i obyczajów różnych krajów. Organizacja Dnia Języków Obcych po raz kolejny pokazała uczniom, iż znajomość języków innych ludzi i narodów pomaga nam wzajemnie się zrozumieć, przekroczyć różnice kulturowe oraz przy okazji dobrze się bawić.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i wkład pracy w przygotowanie obchodów tego dnia.