UWAGA FANI PIŁKI NOŻNEJ!!!

W dniu 16 maja 2018r. w godzinach popołudniowych rozegrane zostały mecze Szkolnego Turnieju Mini Piłki Nożnej Chłopców klas VI SP. Turniej przeprowadzony został na boisku Borowiaka (orlik). Drużyny rozegrały dwie połowy po 10 min. systemem „każdy z każdym”- w duchu sportowej rywalizacji „fair play”.

Turniej obfitował w piękną i twardą grę wszystkich zawodników, którzy już w trakcie rozgrywania meczów na lekcjach w-fu pokazali swoje umiejętności piłkarskie, siłę i determinację. Wielką rolę odegrało również wyszkolenie techniczne zawodników, którzy swoimi niejednokrotnie fantastycznymi zagraniami wprowadzili w zachwyt przybyłą publiczność składającą się z koleżanek, kolegów z klasy i ich rodziców. W razie braku rozstrzygnięcia bramkowego o wyniku spotkania miały decydować rzuty karne, które na pewno dostarczyłyby więcej emocji.

Sędziami wszystkich spotkaniach byli uczniowie naszej szkoły tj. Piotr Nasiek 7a i Jakub Pilarski IIId. Chłopcy udowodnili, że przepisy piłki nożnej nie są im obce i jako arbitrzy podejmowali zdecydowane i sprawiedliwe decyzje, na wysokim poziomie sędziowskim. Całość turnieju przebiegała pod czujnym okiem organizatora turnieju– Jacka Sołtysińskiego.

Po zaciętych meczach i wyrównanej grze 1 miejsce zajęła klasa IVa przed IVc– 2 miejsce, IVd– 3 miejsce

i IVb– 4 miejsce.

Dawid Narloch

Dawid Pazda

Karol Stolz

Specjalne podziękowania dla p. Grzegorza Szynwelskiego i Jarka Szumachera za udostępnienie boiska na czas rozgrywania turnieju.

j.s