DZIEŃ ZIEMI

Administrator

Dnia 24.04.2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi.  Uczciliśmy w ten sposób  ,,Światowy Dzień Ziemi’’ ( nieco się spóźniliśmy, ponieważ dzień ten obchodzi się 22 kwietnia – a to była niedziela ), który jest okazją do mądrej, ciekawej zabawy, zdobycia rzetelnej wiedzy na tematy związane z ekologią. Dzień ten przypomina o problemach ochrony środowiska a szczególnie podkreśla konieczność dbania o naszą planetę. W szkole włączamy się w działania związane z ochroną środowiska i organizacją obchodów tego szczególnego dnia.

W tym dniu  uczniowie klas VI, V i IV świętowali przychodząc do szkoły w przebraniu ekologicznym wykorzystując  surowce wtórne.

My rozpoczęliśmy od przypomnienia uczniom  idei Dnia Ziemi. Uczniowie klasy VI przygotowali prezentację multimedialną przybliżając w ten sposób ważne sprawy dotyczące ochrony przyrody i dbania o nią, przypomnieli o postawach ekologicznych wobec Ziemi.  Dzieci   wzięły udział w zabawie - quiz ekologiczny, gdzie wykazali się dużą wiedzą przyrodniczą.  W tej konkurencji najlepsi okazali się :

Oliwia  Śledź z klasy VIa  oraz  Karolina Aleksiuk    z klasy IV b.   I to właśnie oni  otrzymali główne nagrody w postaci pendrive'a  oraz najnowszej generacji ołówków z ,,materiałem ściernym’’ .  Na słodycze zasłużyli  wszyscy uczestnicy  zabawy.