Innowacja pedagogiczna z języka angielskiego - wycieczka do Gdańska

16 kwietnia uczniowie klas drugich objętych innowacją pedagogiczną z języka angielskiego odwiedzili Gdańsk, gdzie spędzili intensywny poniedziałek z językiem angielskim.

Przed południem wzięliśmy udział w retransmisji przedstawienia „Hamlet” (w wersji anglojęzycznej) w ramach cyklu „National Theatre Live w Multikinie”. Inscenizacja przeniosła historię Hamleta w czasy nam współczesne, aby podkreślić ciągłą aktualność arcydzieła Shakespeare’a.

Po krótkiej przerwie na posiłek, zwiedzaliśmy Stare Miasto w Gdańsku. Odbywało się to jednak w niecodzienny sposób, za sprawą edukacyjnej gry miejskiej. Uczniowie zostali podzieleni na kilkuosobowe grupy i wyposażeni w mapy oraz karty pracy w języku angielskim. Ulice Gdańskiej Starówki stały się planszą gry, a zespoły uczestniczyły w rozwiązywaniu zagadek "wchodząc" w przeszłość miasta. Uczniowie poznawali historię Gdańska, postaci z nim związane oraz jego architekturę.

Wszystkie drużyny pomyślnie rozwiązały większość postawionych przed nimi zadań. Odkrywanie zagadek ukrytych w przestrzeni  miasta było bez wątpienia dla każdego z uczniów wspaniałą przygodą i przyczyniło się do poszerzenia wiedzy językowej i wiadomości o mieście.

Wyjazd odbył się dzięki wsparciu Aktywne Gimnazjum - Stowarzyszenie „Barka” – dziękujemy.