Wizyta w "Zdrowej Przystani"

Agnieszka

W środę, 17 kwietnia, grupa dzieci uczęszczających do świetlicy szkolnej i biorąca udział w Ogólnopolskim Projekcie „Z ekologią na Ty!” wybrała się do sklepu „Zdrowa Przystań”. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się, że produkty, które można tam nabyć pochodzą z upraw ekologicznych i stanowią zdrowszą alternatywę dla osób z różnymi schorzeniami. Należą do nich, m.in. słodycze bez dodatku cukru dla cukrzyków, a także produkty bezglutenowe dla osób cierpiących na celiaklię, czyli przewlekłą chorobę jelit wywołaną nietolerancją gluten. Zdrowa przystań oferuje wiele produktów, w tym pieczywo na zakwasie, kiszonki, nabiał, ryby, produkty zbożowe, zdrowe przekąski, soki, syropy, herbaty, konfitury i wiele innych.

W sklepie przywitała nas zagadkami nt. zdrowia, przemiła pani ekspedientka, opowiedziała o produktach znajdujących się w sklepie, poczęstowała pysznymi, chrupiącymi, jabłkowymi chipsami oraz miodem o smaku porzeczkowym. Zwróciła uwagę na to, że taki miód możemy dodawać do herbaty jako zdrowszą alternatywę cukru, posmarować nim kanapkę, a nawet dodać do jogurtu. W dalszej części spotkania mieliśmy okazję zapoznać się z asortymentem sklepu i zastanowić się, co warto kupić.  Na pożegnanie otrzymaliśmy zdrowe lizaki, bez dodatku cukru, porobiliśmy kilka pamiątkowych zdjęć i podziękowaliśmy za ugoszczenie nas.

To było ciekawe doświadczenie poznać tak nietypowe miejsce, jak sklep z zdrową żywnością, który znajduje się nieopodal naszej szkoły ;)

A. Szulc