BAJKA W DWÓJCE

Administrator

We wtorek 12 marca 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Czersku odbył się Dzień Otwartych Drzwi dla przyszłych uczniów pod hasłem „Witajcie w naszej bajce”. Impreza została podzielona na dwie części. Przed południem na Festyn Sportowo Rekreacyjny zaproszono oddziały zerowe Czerska. W tej części wzięło udział około dwustu przedszkolaków (trzy grupy z Przedszkola Samorządowego nr 2 im. Jana Brzechwy, grupa z Przedszkola im. Anioła Stróża, oddział przedszkolny ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz trzy oddziały zerowe z SP2).

Od godziny 900 przedszkolaki miały okazję wyszaleć się podczas zabaw sportowo – rekreacyjnych prowadzonych przez Pana Kleksa w hali szkoły. Prócz konkurencji sportowych dzieci poznały tajniki eksperymentów chemicznych i fizycznych w specjalnie przygotowanym „Instytucie Magii”.

W meandry geografii i biologii zagłębiły się z kolei w „Krainie Szpaka Mateusza”. Królowa nauk – matematyka – stała się „Królestwem Abecji – Liczbolandią”. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się roboty z lego na „Planecie Fantazji Robotów”. Lekcje kleksografii i przędzenia liter wprost z „Akademii Pana Kleksa” odbywały się z kolei w „Królestwie Bajdocji”, gdzie znalazł się również „Szpital Chorych Sprzętów Pana Kleksa”. Z językami obcymi maluchy wyruszyły w podróż dzięki „Międzynarodowemu Biuru Podróży”. Nie zabrakło także zajęć artystycznych – dzieci wykonywały motylki z kosmofolii oraz figurki z balonów oraz bawiły się w teatrzyk.

Młodzi odkrywcy mogli się wykazać w „Akademii Młodego Kleksa” a sprzęty muzyczne podziwiać w kąciku muzycznym „Z kulturą za Pan Kleks”.

W małej salce gimnastycznej odbywały się zabawy logopedyczne oraz uwalnianie emocji na „Wyspie Kleksowych Emocji”. Na koniec, w nagrodę za swoje zaangażowanie, wszystkie przedszkolaki otrzymały kolorowe figurki balonowe, kosmo-motylki oraz słodkie upominki.

Od godziny 16 dzieci mogły odwiedzić naszą bajkę wraz z rodzicami i opiekunami. Hala wypełniła się po brzegi!

Zebranych powitał szkolny zespół „Allegro” piosenką „Jesteś moją bajką” oraz dyrektor szkoły – Pan Maciej Jakubowski, który przedstawił ofertę szkoły na rok 2024/2025. Ogromnie podobały się zgromadzonym w hali występy naszych najmłodszych. Po części oficjalnej, dzieci wraz z rodzicami udały się do zwiedzania Bajkowej Akademii.

Oprócz wyżej wymienionych stoisk na gości czekała kawiarenka „Podwodny Świat Królowej Aby”, gdzie prócz udziału w zajęciach np. malowanie na folii, lepienie z gliny, zdobienie ciasteczek można było posilić się gofrem, popcornem i innymi przekąskami. Powodzeniem cieszyły się warsztaty dekoratorskie, „Kleksowe Brokatowe Tatuaże” oraz „Kleksopracownia Plastyczna”. Na „Kiermaszu Rozmaitości” natomiast można było zakupić ozdoby wielkanocne. Dochód z kiermaszu świątecznego zostanie przeznaczony na wsparcie chorego braciszka naszej uczennicy – Jasia Jagodzińskiego.

Do samego końca dzieci chętnie uczestniczyły w zmaganiach sportowych i szalały na dmuchańcu. Do domów udały się obdarowane balonami, słodyczami, dyplomami a także własnoręcznie wykonanymi pracami.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Szkoły za zaangażowanie i przygotowanie tegorocznej edycji Drzwi Otwartych. Bez Was nie byłoby tylu wspaniałych atrakcji!

Szczególne podziękowania dla całej Rady Rodziców kierujemy do rąk Pani Moniki Szwedowskiej za przygotowanie stoiska z pysznymi słodkościami oraz wsparcie finansowe. Dziękujemy również Aktywnej Dwójce – Stowarzyszeniu „Barka” oraz Pani Dominice Liberze za  współfinansowanie nagród oraz dodatkowych atrakcji. Podziękowania kierujemy również do Kids Club Czersk za umilenie czasu żywymi maskotkami, Pana Zbigniewa Sawickiego za wypożyczenie strojów oraz Pań Renaty Bartosz i Bogumiły Depki – Prądzyńskiej za przeprowadzenie warsztatów robótek ręcznych.