Pasowanie na Czytelnika

Judyta

 Co roku w bibliotece szkolnej odbywa się wspaniała uroczystość Pasowania na Czytelnika uczniów klas pierwszych! W tym roku pasowanie odbyło się w tym samym dniu, w którym bal karnawałowy.

Uczniowie otrzymali garść informacji na temat regulaminu wypożyczania książek i zasad zachowania w bibliotece. Następnie wszyscy wyśmienicie się bawili przy rozwiązywaniu zagadek nawiązujących do lubianych bajek. Później uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Na zakończenie uroczystości wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zakładki i Wyprawki Czytelnicze,  w skład których weszła: książka „Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek z ilustracjami Emilii Dziubak, którą otrzymaliśmy w ramach 6. edycji kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”. Celem tej akcji jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i ich rodziców. Teraz każdy z uczniów mógł już wypożyczyć swoją pierwszą książkę!

Pamiętajmy, że biblioteka szkolna nie jest jedynie wypożyczalnią oraz magazynem książek i podręczników. Pełni wiele funkcji, np. stanowi wsparcie dla edukacyjnej i wychowawczej roli szkoły, jest miejscem animacji kultury, centrum nowoczesnych technologii, strefą rozwijania talentów i potencjałów. Tutaj liczy się przede wszystkim uczeń, a ten nie potrzebuje jedynie książek a potrzebuje wsparcia, otwartego serca, uśmiechu, wiary w jego możliwości, na które zawsze może liczyć!

Wszystkim pierwszakom życzymy, aby zawsze towarzyszyła im miłość do książek oraz pasja czytania!

Zapraszamy do biblioteki szkolnej!

 

 

Odsłony: 183

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego