PODSUMOWANIE BIBLIOTECZNEGO KALENDARZA ADWENTOWEGO

Agnieszka

Czas adwentu w naszej szkolnej bibliotece był wyjątkowy. Z początkiem tego szczególnego okresu chętni uczniowie z klas I-III otrzymali biblioteczny kalendarz adwentowy, w którym znajdowały się różne zadania o charakterze czytelniczo-plastycznym, przeznaczone na każdy dzień adwentu.

Najmłodsi czytelnicy niemal każdego dnia, czasami nawet z rodzicami przynosili ozdoby choinkowe, kartki świąteczne z samodzielnie ułożonymi życzeniami, listy do Świętego Mikołaja, zakładki do książek, napisali świąteczne wierszyki, pomogli rodzicom w przygotowaniach do świąt, a nawet uporządkowali w swoich pokojach książki według kolejności alfabetycznej.

Uczestnicy konkursu podzielili się ulubionymi wspomnieniami dotyczącymi  Mikołaja, dowiedzieli się od swoich rodziców i dziadków jak to oni obchodzili Boże Narodzenie będąc dziećmi. A nawet wiedzą już, co to jest podłaźniczka i jak powiedzieć w 4 wybranych językach Wesołych Świąt.

 Oceniając prace konkursowe brano pod uwagę samodzielność, staranność, estetykę i liczbę wykonanych zadań.

W konkursie wyłoniono następujących zwycięzców:

I miejsce - Maja Wilczewska – kl. IVb

II miejsce - Stefania Smorczewska – kl. IVb

III miejsce - Iga Mientkowska – kl. III a

Bibliotekarki

 

 

 

Odsłony: 241

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego