Wielki sukces "Dwójki" - I miejsce w województwie, przed nami finał w Warszawie

Administrator

  W sobotę – 25.11.2023r. -  w Koszalinie odbył się etap wojewódzki Ogólnopolskiego Turniej Liga Robotów. Liga Robotów jest projektem realizowanym w ramach największego rządowego programu edukacyjno-technologicznego - Laboratoria Przyszłości, prowadzonym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz z partnerami. Z każdego województwa zakwalifikowało się do niego 20 drużyn. Drużynę ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II reprezentowali uczniowie klas piątych: Julian Goździowski, Julian Miszewski, Fabian Jankowski, Adrian Kukliński i Jan Rozmarynowicz pod okiem opiekuna Marcina Grady. Młodzi informatycy przygotowywali się do zawodów podczas lekcji informatyki oraz na zajęciach pozalekcyjnych z robotyki.  

Na zawody przygotowaliśmy pojazd skonstruowany z klocków LEGO SPIKE napędzany gumką, który miał za zadanie przejechać tor o długości 8 metrów. To zadanie tzw. wyścig, wykonaliśmy w pierwszej próbie, dzięki czemu w tej kategorii zajęliśmy pierwsze miejsce. Następnym zadaniem było zaprogramowanie robota dostarczonego przez organizatorów. Tutaj uczniowie zdobyli 20 pkt, co dawało miejsce w czołówce zawodów.

Najwięcej emocji dostarczyły uczestnikom zadania praktyczne, w których każda drużyna popisywała się  własnym skonstruowanym i zaprogramowanym robotem, wykonanym z zestawu LEGO SPIKE. Zadaniem robota było zebranie z maty konkursowej 10 znaczników (figur).  Po dwóch eliminacyjnych przejazdach  oraz dwóch poprzednich konkurencjach, zakwalifikowaliśmy się do ścisłego finału, gdzie również wywalczyliśmy pierwsze miejsce spośród drużyn  województwa  pomorskiego.

Poszczególne wyniki z trzech konkurencji dały naszej drużynie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej i awans do finału na szczeblu krajowym, który odbędzie się 7 grudnia na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Uczniowie Dwójki za zdobycie I miejsca otrzymali w Koszalinie puchar dla szkoły, odebrali dyplomy oraz nagrody pierwszego stopnia – słuchawki.

Atmosfera zawodów była niesamowita, wszyscy super się bawili, były tańce i wspólne zabawy. Na stoiskach eventowych można było podziwiać nowinki techniczne z robotyki, druku 3D oraz  wirtualnej rzeczywistości. Pełni wrażeń wracaliśmy do Czerska, a myślami już byliśmy w Warszawie.

Cała społeczność „Dwójki” gratuluje chłopcom i ich opiekunowi sukcesów informatycznych. Już  od dziś trzymamy kciuki za udany występ w stolicy.

 

Odsłony: 873

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego