Uczniowie klas piątych w grodzie Kopernika!

Judyta
Piątoklasiści odwiedzili gród Mikołaja Kopernika!
 
Toruń uważany jest za jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, o czym przekonali się nasi uczniowie spacerując po unikalnej starówce miasta. Podziwialiśmy zabytkowe kamienice mieszczańskie, ratusz, budynek teatru czy bulwar nadwiślański. Nie mogło zabraknąć zdjęcia przy pomniku Mikołaja Kopernika! Piątoklasiści byli pod wrażeniem piękna Torunia, miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
 
W ramach krótkiej przerwy, próbowaliśmy swoich sił na treningowym placu zabaw w otoczeniu starych, zabytkowych murów toruńskiego grodu.
 
Toruń to przede wszystkim miasto piernikowe – zatem obowiązkowym punktem naszego programu była wizyta w Muzeum Toruńskiego Piernika, gdzie mieliśmy możliwość poznania tajników przygotowania i techniki wypiekania piernika. Przy pomocy oryginalnych form upiekliśmy własne pierniki, które zabraliśmy jako pamiątkę do domu.
 
Uwieńczeniem całego dnia był seans filmowy „Kajtek Czarodziej”.
 
Kolejne, dla wielu z nas, nowe miejsce zaliczone! Z niecierpliwością czekamy na następne wyjazdy!
 
Wychowawczynie klas piątych
 
Odsłony: 679

Internetowy System Ostrzegania Powiatu Chojnickiego