„Wycieczka uczniów języka kaszubskiego do Chaty Kaszubskiej”

6 listopada uczniowie klas I- drugiej grupy języka kaszubskiego wybrali się na wycieczkę do Chaty Kaszubskiej w Brusach-Jagliach, by wziąć udział w warsztatach "Ogniste wafle” oraz „Przygoda z gliną". Były to bardzo ciekawe warsztaty, podczas których dzieci nie tylko dowiedziały się dużo o powstaniu wafla, ale także samodzielnie przygotowały przepyszne „gofry” oraz wykonały własnoręcznie wybrany przedmiot codziennego użytku z gliny. Nie zabrakło oczywiście wspólnego śpiewu „Nut Kaszubskich” przy akompaniamencie diabelskich skrzypiec. W Chacie tego dnia było bardzo zabawnie, dzieci wcieliły się m.in. w pradawnych przodków zamieszkujących jaskinię oraz próbowały swoich sił podczas polowania na zwierzęta zamieszkujące nasz teren w dawnych czasach, dowiedziały się także o przypadkowym odkryciu gliny oraz wykorzystaniu jej w życiu codziennym.

We wspaniałym humorze wróciliśmy z wycieczki, którą mile wspominamy. Serdecznie dziękujemy panu Krzysztofowi i pani Agnieszce za wspaniale przygotowane zajęcia!

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia fotorelacji z tego dnia.

K. Klaman